Szukaj:

Nagrzewnice gazowe i promienniki na butlę

Rynek systemów grzewczych z dnia na dzień ulega znacznym modyfikacjom. Spowodowane jest to nieustannie pojawiającym się nowym rozwiązaniom, modelom, które mają za zadanie zwiększyć komfort jego użytkowników.

Największym powodzeniem, mimo wciąż pojawiających się nowych rozwiązań, są nagrzewnice gazowe i promienniki gazowe. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem gaz ziemny czy też LPG, a więc paliwo do nich dostarczane jest tanie w eksploatacji. Co w dzisiejszych czasach odgrywa niebagatelną rolę.

Nagrzewnice gazowe i promienniki gazowe na butle to dwa różne urządzenia. Urządzenia skuteczne, ekonomiczne, energooszczędne, niezawodne, choć posiadające inny cel przeznaczenia. A dokładniej ujmując nagrzewnice gazowe na butle to urządzenia wykorzystywane do ogrzewania całych pomieszczeń. Natomiast promienniki służą do ogrzewania mniejszych pomieszczeń, a dokładniej ujmując do wydzielonych stref.

Reasumując, nagrzewnice gazowe to urządzenia, które równomiernie rozprowadzają ciepło po całym pomieszczeniu bez względu na jego gabaryty. Natomiast promienniki gazowe wykorzystywane są do ogrzewania konkretnych stref w pomieszczeniu, specjalnie wydzielonych miejsc w halach produkcyjnych, magazynowych, warsztatowych, etc. Ich wspólnym mianownikiem jest natomiast: niezawodność, ekonomiczność, energooszczędność, prostota i łatwa obsługa.