Szukaj:

W jaki sposób nagrzewnice gazowe tworzą kurtyny powietrzne?

Tworzenie kurtyn powietrznych jest rzeczą niesamowicie interesującą, a jednocześnie bardzo praktyczną. Chodzi mianowicie o to, że kurtyna powietrza - jak sama nazwa wskazuje - nie pokrywa całości pomieszczenia, a jedynie wybrane jego części. Z bardzo popularnymi tego typu działaniami można spotkać się w supermarketach, przechodząc przez ich drzwi. Wtedy właśnie, tam, nagrzewnice gazowe tworzą ścianę powietrza, z którą stykają się odwiedzający.

Nagrzewnice gazowe są w stanie tworzyć kurtyny powietrzne różnego rodzaju. Zazwyczaj są to kurtyny boczne albo górne. Boczne stosuje się właśnie w przypadku przechodzenia przez drzwi, natomiast górne - w miejscach pracy, biurach, różnego typu halach. Dzięki nim strumień powietrza nie uderza we wszystkich, tylko w jedno miejsce, następnie zaś ciepłe powietrze spokojnie rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Nie wszystkie nagrzewnice gazowe nadają się do tworzenia takich samych kurtyn gazowych. Jedne są skoncentrowane tylko na tym, żeby tworzyć kurtyny pionowe, inne poziome. Mają też różną moc - tę większą wykorzystuje się na halach, mniejsza natomiast jest odpowiednia tylko w niewielkich pomieszczeniach albo maszynach, na przykład w samochodzie.