Szukaj:

Jak wybrać nagrzewnicę gazową zgodnie z naszymi potrzebami

Szczycą dużym powodzeniem biorąc

Nagrzewnice gazowe służą do ogrzewania pomieszczeń o różnych wymiarach i zastosowaniu. Są często użytkowane przez ekipy budujące czy remontujące domy, a także można je spotkać w rozmaitych obiektach przemysłowych. Cieszą się dużą popularnością ze względu na prostą konstrukcję, która minimalizuje możliwość awarii, oraz łatwość użytkowania. Dużym plusem jest szybkość nagrzewania pomieszczeń, w których są używane.

Nagrzewnic gazowych udaje

W związku z ciągle rosnącymi cenami paliw producenci wszelkiego rodzaju urządzeń grzewczych, które do pracy potrzebują gazu, oleju czy energii elektrycznej starają się minimalizować straty w czasie pracy tych urządzeń. W przypadku nagrzewnic gazowych udaje się uzyskać coraz większą wydajność przy mniejszym zużyciu gazu. Przekłada się to jednak na wyższą cenę bardziej nowoczesnych nagrzewnic.

Ogrzane powietrze rozprowadzane lokalu pomocą

Nagrzewnice gazowe działają na zasadzie cyrkulacji. Ogrzane powietrze jest rozprowadzane po pomieszczeniu za pomocą wentylatora. Wybierając urządzenie tego typu musimy dostosować jego moc grzewczą do naszych potrzeb. Zbyt mała moc spowoduje duże zużycie gazu i brak efektu nagrzania pomieszczenia, czego z pewnością chcielibyśmy uniknąć.

Odpowiednią nagrzewnicę

Według specjalistów istnieje prawidłowość, że urządzenie o mocy 10kW pozwala na wydajność wentylatora rzędu 300 m3 na godzinę. Aby zatem dobrać odpowiednią nagrzewnicę należy znać kubaturę miejsca, które chcemy ogrzać. Najczęściej wystarczy zajrzeć do specyfikacji urządzenia. Można też znaleźć odpowiednie kalkulatory w Internecie. Wpisanie danych dotyczących wymiarów pomieszczenia spowoduje wówczas wyliczenie niezbędnej mocy do jego ogrzania tą metodą.